English خانه تماس با ما نقشه سایت


1394/11/27 سه‌شنبه کارگاه طب سنتی در اروپا برگزار شد هیاتی از دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل حسین رضایی زاده رئیس دانشکده، امیرهومن کاظمی معاون بین الملل و مهدی علیزاده از اعضای هیات علمی دانشکده؛ ضمن تدریس در کارگاه با اساتید مرتبط دیدار کرده و زمینه های همکاری مشترک را مورد بررسی قرار دادند.
به گفته امیرهومن کاظمی معاون بین الملل دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مشاور بین الملل معاونت طب سنتی وزارت بهداشت، در طول مدت حضور این هیات در اتریش 2 کارگاه جداگانه به منظور معرفی طب سنتی ایران در این کشور برگزار شد.
وی افزود: در روز اول سفر معرفی طب سنتی ایرانی برای پزشکان اتریشی و ایرانی ساکن وین برگزار شد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.
کاظمی اظهار داشت: در ادامه سفر، بازدیدهای مختلفی از دانشکده داروسازی دانشگاه وین، کارخانجات داروسازی گیاهی، کلینیک های طب سنتی و مکمل و آزمایشگاه های تحقیقاتی و داروسازی صورت گرفت که هدف از آن یافتن زمینه همکاری های مشترک در حیطه های آموزشی، پژوهشی و خدمات درمانی بود.
امیر هومن کاظمی با اشاره به اینکه طب سنتی و مکمل در کشورهای اروپایی از جمله اتریش طرفداران بسیار زیادی در بین پزشکان و بیماران دارد، تاکید کرد: طب سنتی چینی و طب سنتی اروپایی محبوبترین طب در جامعه اروپا است و مکتبی که به آن طب سنتی اروپایی گفته می شود همان طب سنتی ایرانی و بر اساس آموزه های ابن سینا است.
مشاور بین الملل معاونت طب سنتی وزارت بهداشت یادآوری کرد: روز گذشته (یکشنبه) نیز کارگاه طب سنتی ایرانی برای دانشجویان آکادمی طب اروپایی اتریش در منطقه ویندیشگارستن برگزار شد. هدف از برگزاری این کارگاه، آشنا کردن دانشجویان با طب ایرانی و دوره های آموزشی آن و ترغیب دانشجویان برای آموزش این طب در ایران بود. 
وی گفت: بیشتر دانشجویان این آکادمی، پزشک و داروساز هستند و علاقه زیادی برای یادگیری مهارت های طب سنتی و مکمل از جمله طب سوزنی و ماساژ دارند.
کاظمی تاکید کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این کارگاهها، تشویق به یادگیری این مهارت ها در ایران و آشنا شدن با فرهنگ ایرانی برای دانشجویان خارجی است که خوشبختانه پس از سخنرانی های انجام شده، بسیاری از دانشجویان برای گذراندن دوره های آموزشی بالینی در ایران اظهار علاقه کردند. 
کلمات کليدي
کارگاه طب سنتی, اروپا
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved